Metrekare Fiyatları ve Malzeme Sarfiyat Bilgisi İçin Tıklayın

Hemen Teklifi Al

0850 532 09 73

Mantolama ya da Isı Yalıtım

Dış cephe mantolama işlemi tasarruf için olmazsa olmazların başında gelmektedir.

Yaşam Alanlarınız İçin İyileştirmeler

Yaşam alanlarınızı daha da konforlu hale getirmenin yanı sıra binanızın ömrünü uzatır.

Binanıza Değer Katan Uygulamalar

Mantolama uygulamaları binanıza sadece ısı yalıtım sağlamakla kalmaz. Binanıza yüksek derecede koruma ve maddi değer de katar. Ayrıca tasarruf kalemlerinin başında gelen yalıtımın bütçeye katkısı da azımsanamayacak derecededir.

2019 Yılı Dış Cephe Mantolama

MANTOLAMA FİYATLARI

Bir binanın ısı yalıtımlı olması büyük avantajdır. Kışın hem doğalgaz faturasından tasarruf edilmesi açısından hem de yazın serin ve ferah bir ortam oluşacağından,  mantolama yaptırmakbu noktada  önem taşımaktadır.Yapılarda ısı kaybının giderilmesi için mantolama yöntemine başvurulmaktadır. Bunun yanı sıra mantolama yapılırken binanın görünümü de ön plandadır. Hem dekoratif açıdan hem de ferah ve sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Aynı zamanda günümüzde ısı yalıtımı yaptırırken kaliteli ve uzun ömürlü olmasını göz önünde bulundurmalıyız..Mantolama yaptırırken bu kriterleri dikkate almakta fayda vardır.

Bunların yanı sıra, mantolama fiyatları yapılacak binanın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.Isı yalıtımı yaptıracağınız yerin m2’sini belirtmek gerekmektedir.Binaların tek katlı ve birden çok katlı olması m2 fiyatlarında değişkenlik göstermektedir.

1) MANTOLAMANIN ÖNEMİ

Mantolama yaptırmak “tasarruf etmek” açısından önemlidir. Hem iç yalıtım hem de dış yalıtım yapılarak tam anlamıyla tasarruf elde edilir.Mantolamanın bir diğer büyük önemi ise yazın soğutma,  kışın da ısınma açısından fayda sağlamasıdır.Isı yalıtımı, yapılarda oluşan terleme,nem, nemden kaynaklanan bakteriler, lekelenme, küflenme gibi sorunları önlemektedir.Binaların içerisindeki ısı kaybını en aza indirmektedir. Isı kaybının büyük çoğunluğu dış cephelerden kaynaklanmaktadır Dış cephelere ısı yalıtımı yapılırken bütün alanların iyice kaplanılması da oldukça önemlidir..Hem iç mantolama hem de dış mantolama yalıtım açısından enerji kayıplarının giderilmesini sağlamaktadır.Aynı zamanda dışarıdan gelen herhangi bir gürültüyü de doğrudan engellemektedir. Sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için mantolama yaptırmakta fayda var fakat doğru işçilik ve malzeme kalitesi önem taşımaktadır.

2) MANTOLAMADA DOĞRU UYGULAMA

Mantolama uygulamadan önce özellikle dış cephe mantolama sisteminin önemli aşaması güvenlikli iskele kurulumunun sağlam ve doğru bir şekilde kurulmasıdır. Zemine göre doğru astar ve zemin deformasyonunun uygulaması yapılmaktadır.Daha sonra yine zemine göre strafor, üzerine sürülecek yapıştırma harcı taraklı ya da öbekleme şeklinde olmalıdır. Sonrasında metre kareye 6 adet olacak şekilde strafor kenarlarından ve köşelerinden dübelleme işlemi yapılmalıdır. Bir kat sıva bir kat file ve tekrar sıva işlemi yapılır. İstenen son kat görünümüne göre uygun astar ve son kat dekoratif malzeme uygulaması yapılır. Son olarak da tercih edilen renklere göre iki kat boya uygulaması yapılmaktadır.

 

3) MALZEME KALİTESİ

Kaliteli mantolama malzemesi kullanmak konusunda dikkatli olmak gerekir. Dış cephelerde kullanılması gereken straforların karbon takviyeli olup 16 dansite yoğunlukta olması çok önemlidir.Straforun kaliteli olması sıvanın içinde eriyip hacim kaybetmemesi gerekir.File içinde aynı durum geçerlidir.Kalitesiz malzemeler amaca uygun çözümler üretmez. 6 ay- 1 sene sonra yalıtım ve koruma özelliklerini kaybeder.Sıva ve dübel kalitesi ise malzemenin yüzeyde bina ömrü ile eş değer olmasını sağlamalıdır. Çimento esaslı malzemelr mutlaka UV dayanımlı boyalarla korunmalıdır. Pahalı çözümler bir kere yapıp uzun ömürlü sonuçlar elde etmeliyiz.

Burayı tıklayarak Ücretsiz keşifi için teklif formumuzu doldurabilir ve Isı yalıtım fiyatı alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Biz

A'dan Z'ye Tadilat

Q
Bizi arayın