MAVİYE BOYA

Mavi renginin büyüsünden, içsel olarak neler hissettirdiklerinden bahsetmeden önce ünlü ressam Picasso’nun boyama sırası listesinin üçüncü sırasında mavi ve gök mavisi olduğunu vurgulamakta fayda var. Bu kadar anlamlı bir renge sahip olan mavi renk; güveni, dürüstlüğü, sadakati, sessizliği, sakinliği simgeleyen bir renktir. Tek kelimeyle özetleyecek olursak aslında “huzuru” temsil etmektedir.Nasıl denize ve gökyüzüne baktığımızda içimiz ferahlıyorsa işte tam bu noktada huzuru yakalamış oluruz. Etrafımızdaki renklerin bizi içsel olarak etkilediği kanıtlanmıştır. Her rengin başlı başına temsil ettiği, bir şeyler hissettirdiği araştırılmıştır. Bu kadar rengin içinde mavi rengin büyüsüne kapılmamak elde değil…

MAVİNİN TONLARI

Mavi renginin her tonu insana huzuru, güveni ve sakinlik duygularını hissettirir. İnsanın hayatında önemli bir renk olan mavi renk aslında en açık renginden en koyu rengine farklı hisler uyandırır. Mavinin onlarca renk tonu olduğu ve hepsinin de içinde kendimizi bulabiliriz.Koyu mavi, lacivert, gök mavisi, kobalt mavisi, gece mavisi, safir rengi,cam göbeği mavisi, açık turkuaz, açık mavi ve mavinin sadece birkaç tonu…Huzur dolu bir atmosfer yaratmak için deniz mavisini veya açık turkuaz rengini tercih etmelisiniz.  

MAVİNİN HİSSETTİRDİKLERİ

Renklerin insanı hem zihinsel hem de fiziksel açıdan etkilediğini biliyor muydunuz? Özellikle mavi renginin  huzur, ferahlık ve dinginlik hissettirdiği araştırmalara göre kanıtlanmıştır. Mavinin hissettridikleri dediğimizde nedense ilk aklımıza gelen huzur kelimesidir. Çünkü insan gökyüzüne ve denize baktığı zaman içini ferahlık kaplar. Mavinin her tonu birbirinden hissiyatlı renklerdir. Şöyle bir mavinin hissettirdikleri diye özet yapacak olursak; huzur, sakinlik, bağlılık, merhamet, bilgelik, sadelik, sonsuzluk gibi güzel hisler uyandırır. Aynı zamanda mavi demek su demek sadelik berraklık demektir.Siz de huzur verici bir renk arıyorsanız bu tam olarak mavi renktir.

YAŞAM ALANLARINI MAVİYE BOYA

Yaşadığımız ortamın rengi insanları psikolojik olarak etkilemektedir. Çalışma alanları da dahil olmak üzere insan yaşamında düzene yön verdiğini söyleyebiliriz. Mavi rengin çalışma alanlarında stresi azalttığını sakinlik ve rahatlama getirdiği aynı zamanda insanların kendini daha iyi ifade edebildiği gözlenmiştir.Bunların yanı sıra mavi renk, uzaktan bakıldığında da fark edilebilen bir renktir.Aslında kırmızı gibi çarpıcı bir renk olmasa da hissettirdiği duygular insanı alıp götürür.Yaşam alanlarını maviye boyamak özellikle çocuk odalarında mavi renk doğru bir tercihtir. Sakinlik veren bir renk olduğundan çocukların yaramazlıklarını azalttığı da araştırmalar arasında yer almaktadır. O yüzden yaşam alanlarını maviye boya huzuru, sakinliği ve güveni yakala!

Fiyat Teklifi Almak İçin Formu Doldurun.

13 + 6 =

Daire Boyama İçin Teklif Al

Yaşam alanlarınızı mı renklendireceksiniz? Profesyonel kadromuz ile kaliteli ve uygun fiyatlı boya badana yaptırmak için hemen ücretsiz bir keşif isteyin ve teklif alın. Profesyonel hizmet almanın keyfini çıkarmaya hazır olun.

Call Now Button

Sosyal Medyada Biz

A'dan Z'ye Tadilat

Q
Open chat